باکیفیت‌ترین خودروهای سنگین ایران کدامند؟

باکیفیت‌ترین خودروهای سنگین ایران کدامند؟

1084.5.87.photo.JPG

کامیون سوئدی ولوو FH (مونتاژی سایپادیزل) با کیفیت‌ترین خودرو سنگین تولیدی کشور در سال گذشته بود.

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس جدول خلاصه میانگین نمرات منفی خودروهای سنگین تولید داخل در سال 1390، کامیون ولوو FH کمترین نمره منفی را در بین خودروهای سنگین تولیدی کسب کرده است.

 

این خودرو با 22.7 نمره منفی در رتبه نخست رده‌بندی کیفی خودروهای سنگین تولید داخل قرار گرفته است. کامیون ولوو FH در بخش‌های فنربندی، تعلیق و فرمان، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

اما دیگر محصول سوئدی مونتاژی سایپادیزل یعنی کامیون ولوو FM نیز رتبه دوم رده‌بندی کیفی خودروهای سنگین تولید داخل در سال گذشته را به خود اختصاص داد. این خودرو با 22.8 نمره منفی در بخش‌های تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

کامیون چینی یورو کارگو (مونتاژی زامیاد) نیز با 27.2 نمره منفی در رتبه سوم رده‌بندی کیفی قرار گرفت. این کامیون در بخش‌های تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

اما رتبه چهارم این رده‌بندی در اختیار کامیون ایتالیایی ایویکو 380 (مونتاژی زامیاد) است. این کامیون با 27.5 نمره منفی در بخش‌های تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

کامیونت ژاپنی ایسوزو NPR (مونتاژی بهمن دیزل) نیز رتبه پنجم رده‌بندی را در اختیار دارد. این کامیونت با 32.8 نمره منفی در بخش‌های موتور و انتقال قدرت، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

اما کامیونت ایسوزو NKR نیز با 33.1 نمره منفی در رده ششم قرار گرفته است. این خودرو در بخش‌های موتور و انتقال قدرت، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه، نفوذ آب و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

رتبه هفتم رده‌بندی کیفی خودروهای سنگین تولیدی در سال گذشته نیز در اختیار کامیون ایسوزو NQR بود. این کامیون با 33.2 نمره منفی در بخش‌های موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

کامیون فرانسوی رنو Kerax (مونتاژی آریادیزل) نیز با 33.3 نمره منفی در رتبه هشتم رده‌بندی قرار گرفت. این کامیون در بخش‌های فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

اما کشنده سوئدی اسکانیا G380 (مونتاژی ماموت دیزل) در رتبه نهم رده‌بندی قرار گرفت. این کشنده با 34.8 نمره منفی در بخش‌های فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه، نفوذ آب و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

کامیون چینی البرز کشنده (مونتاژی سایپادیزل) نیز در رتبه‌ دهم رده‌بندی قرار گرفت. این کامیون با 43.4 نمره منفی در بخش‌های فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

کامیون چینی البرز کمپرسی 375 (مونتاژی سایپادیزل) رتبه یازدهم رده‌بندی را در اختیار دارد. این کامیون با 43.8 نمره منفی در بخش‌های موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

کامیونت چینی الوند (مونتاژی سایپادیزل) و کامیون البرز باری نیز به طور مشترک  در رتبه دوازدهم رده‌بندی قرار گرفتند. کامیونت الوند با 46.2 نمره منفی در بخش‌های فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تزیینات داخلی و خارجی، صداهای غیر عادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ دارای نمره منفی بوده است. کامیون البرز باری نیز با 46.2 نمره منفی در بخش‌های موتور و انتقال قدرت، ترمز، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

کامیون کاویان قزوین (مونتاژی کاریزان خودرو قزوین) در رتبه سیزدهم رده‌بندی قرار گرفت. این کامیون با 50.4 نمره منفی در بخش‌های موتور و انتقال قدرت، ترمز، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

کامیونت هیوندای مایتی (مونتاژی ایران خودرو دیزل) نیز در رتبه چهاردهم رده‌بندی قرار گرفت. این خودرو با 50.9 نمره منفی در بخش‌های فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه، نفوذ آب و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

 

و اما کامیون سنگین بنز WH (مونتاژی ایران خودرو دیزل) رتبه پانزدهم و آخر جدول رده‌بندی کیفی خودروهای سنگین تولیدی در سال 1390 را در اختیار دارد. این کامیون با 97.4 نمره منفی در بخش‌های موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه ، نفوذ آب و رنگ دارای نمره منفی بوده است.

/ 3 نظر / 370 بازدید
سید آرین

سلام ؛ خیلی زیبا بود . اگه سایز عکس ها رو کم کنی بهتره . چون بعضی از تصاویر از کادر وب خارج شده و از زیبایی آن کاسته شده است .

مجید

باسلام وخسته نباشید خدمت شما دوست عزیز-اونطوری که من اطلاع دارم آریا دیزل(کشنده پریمیم رنو440)باکیفیت ترین خودرو سنگین شد.هم تو بحثق خدمات وهم فروش وهم کیفیت

مجید

من ای رتبه بندی رو به هیچ وجه قبول ندارمممممممممممممممممممم